Jdi na obsah Jdi na menu

Galerie Krokodýl - Praha, Holešovice

17. 10. 2014

Tým Herpetology.cz navštívil čerstvě otevřenou krokodýlí minizoo v Praze v Holešovicích. Nachází se na strategicky výhodném místě, v ulici Tusarova, kam se snadno dostanete tramvají z Vltavské, popořípadě z Palmovky. U vstupu na Vás čeká příjemný personál, který Vám nabídne odborný výklad v češtině i v cizích jazycích. Vstupné je poměrně nízké a přijemné je, že se v galerii smí zdarma fotit. Pochopitelně bez blesku! Když si návštěvu dobře načasujete, uvidíte organizované krmení krokodýlů s výkladem. To probíhá každý čtvrtek (18:00) a každou sobotu a neděli v 10:30. 

 

img_0886.jpg

Krokodýl siamský (Crocodylus siamensis)

 

V galerii se nachází celkem 9 druhů krokodýlů, vždy v několika exemplářích. Jsou to například krokodýl moreletův, aligátor čínský nebo krokodýl siamský. Většinou se jedná o menší jedince, největší exemplář zde mají patrně krokodýla nilského, který mohl měřit přibližně 150 cm. Krokodýli se nacházejí v cca 3 metry dlouhých teráriích z nichž dvě třetiny tvoří vodní část o hloubce cca 50 cm. Terária nejsou zařízena biotopově, ale spíše chovatelsky. Některým návštěvníkům to může připadat neestetické, je to však mnohem výhodnější z hlediska údržby ubikace, zdraví a celkové kontroly chovanců. Nadruhou stranu si v průzračné vodě můžete krokodýla prohlédnout v celé jeho kráse. 

U každé expozice se nachází štítek s informacemi o daném druhu. U některých druhů dokonce visí kousky zpracované krokodýlí kůže, na které si navštěvníci mohou sáhnout. Součástí expozice je také výstava snímků předního českého fotografa divokých zvířat - Václava Šilhy, která se v galerii bude nacházet do 31.12. 2014. 

Krokodýlí Galerie na nás působila příjemně a určitě jí všem doporučujeme! 

 

Více informací se můžete dozvědět na webových stránkách galerie:

http://www.krokodylipraha.cz

 

Za tým Herpetology.cz 

Dino

 

img_0874.jpg

Krokodýl nilský (Crocodylus niloticus)

 

img_0876.jpg

Kajman hladkočelý (Paleosuchus palpebrosus)