Jdi na obsah Jdi na menu

Výstava obojživelníků na Stanici přírodovědců

14. 5. 2012

 Ahoj všichni!

Dnes, 14.5.2012, jsme se byli podívat na výstavě obojživelníků, na stanici přírodovědců v Praze. Výstava se nachází sice v opravdu malých prostorách, které ale bohatě stačili obsáhnout vše co se dalo očekávat. Hned u vchodu jsem byl mile potěšen všemi druhy čoků, vyskytujících se na území ČR. (Horský, obecný, velký, hranatý, karpatský, dravý, dunajský) Na čolky obecné jsem narazil už před budovou v místním jezírku. Na levo od čolků byla nádrž s naším největším ocasatým obojživelníkem, se kterým jsme se osobně setkali v březnu ve Stradonicích. (Viz. Stradonický mlok). Z našich žab zde byli vystaveny všechny tři druhy českých ropuch- obecná, zelená i krátkonohá.

Posledním českým zástupcem obojživelníků zde byla Ropuška starostlivá. Největší pozornost věnovali návštěvníci rozsáhlé kolekci šípových žabek, znichž stojí za zmínku zejména Pralesnička strašná a Pralesnička azurová. Z dalších cizokrajných žab mě asi nejvíce zaujala Pipa americká. Na výstavě nechyběli ani zástupci cizokrajných ocasatých obojživelníků, jako například Axolotl mexický, Žebrovník Waltův a nebo Čolek mramorovaný.

Výstava je rozhodně povedená a mám z ní dobrý pocit. Pro zvědavé návštěvníky je tu vždy někdo, komu mohou pokládat všetečné otázky. Akorád mě mrzí, že zde nebylo více českých žab a alespoň jeden zástupce beznohých obojživelníků, se kterým jsem se ještě nikde nesetkal a kterého jsem tu očekával. Výstava trvá do 20.5.2012 a tímto vás na ní zvu, protože rozhodně stojí za to!

 

Za Herpetology.cz,

Dino

 

vystava.zab3.jpg

 
 

Náhledy fotografií ze složky Výstava obojživelníků