Jdi na obsah Jdi na menu

Živá exotika 10.3. 2012

10. 3. 2012

Na teploměru krásných 10 °C, sluníčko nad hlavou a do toho řev pouťových atrakcí a všude obrovské množství lidí, kteří se ženou na labutě, autíčka, střelnice a jiné blbosti. To je období Matějské pouti. Mezi obrovskými zástupy lidí, které se hrnou na výstaviště se však najde i mnoho lidí, co nejdou za touto zábavou, ale chystají se na Živou exotiku.

Lístky se kupují hned při vchodu do areálu výstaviště a pořadatelé matějské je hned u vrat kontrolují. Zamířil jsem na stejné místo, jako posledně, tedy do Křižíkova pavilonu, k mému překvapení a i jiných návštěvníků jsem narazil na zavřené dveře. Přešel jsem obrovskou ceduli s nápisem Živá exotika, která se přesunula do Incheba areny. U vchodu jsem dostal krásné razítko na ruku a mohl pokračovat dál. Lidí opravdu hodně a prodejců také. Incheba arena Jako obvykle následuje sraz s kamarády a proběhnutí výstavy. Následné vyzvednutí zamluvených zvířat a cvrčků. Druhé kolo se prochází pomaleji a jsou delší zastávky u prodejců a následný pokec s nimi. Petr přijel s jasným cílem: KOUPIT CHAMELEONY. Učinil tak a odnesl si dvě krásné samičky, za ještě krásnější cenu. Na mě čekali u stolu s minerály zamluvení sklípkani: Acanthoscurria geniculata, Hysterocrates hercules a Aphonopelma caniceps.

 

Druhé kolo se nám Petr zamiloval do krásného mláděte varana stepního (Varanus exanthematicus). img_1570.jpgBylo rozhodnuto, koupil chlapec a neprohloupil! Importované mládě silné, zdravé, krásně vybarvené. Mám ho koupit? Vyrazej mě z domova?Nejlepší lék na nic nekoupení je nenosit s sebou ani korunu! Když totiž máte i tu korunu, vždycky něco odnesete. Následovalo sejití s dalšími kamarády stejného zaměření a následný pokec. Dozvěděl jsem se o prodejci, který má za FAKT SUPER CENU sklípkany, neváhal jsem a vyrazil. Že já tam chodil... Poslední krabička s mládětem Acanthoscurria brocklehurstii přece ji tam nenechám samotnou že jo? No tak dobrá, už ji mám v batohu. Následuje klábosení s prodejcem a následné ukázání Brachypelma annitha. Nastalo váhání, jestli koupit nebo ne, jenže když máte kamarády, co neřeknou jasně že ne tak prostě koupíte když chcete. Dobrá už ji mám v batohu a chci od jednoho z kamarádů nakopnout do zadnice, protože tohle se mi nesmí už stávat. Blíží se čas 12:15 a já musím uhánět k autu, abych neplatil další hodinu navíc, těm zlodějům na parkovišti. Jenže Michalka chce ještě achatiny takže u vchodu je postarší paní, která má hezké kousky. Vybrala si Achatina immaculata a tak přidala další mazlíky do své sbírky. Když shrneme náš nákup bude to vypadat asi takto:

2X Chamaeleo calyptratus- samičky

1X Varanus exanthematicus

1X Aphonopelma caniceps

1X Acanthoscurria brocklehursti

1X Acanthoscurria geniculata

1X Brachypelma annitha

1X Hysterocrates hercules

2X Achatina immaculata

Několik balení cvrčků, holátka.

 

Krásná hromádka nákupu