Jdi na obsah Jdi na menu

Hadi (Serpentes)

Příspěvky

Užovka stromová (Zamenis longissimus)

3. 5. 2014

2.jpg

Užovka stromová (Zamenis longissimus) je nejdelší a nejvzácnější druh hada, žijícího v České republice. V současnosti tvoří pouze 3 populace. V Čechách se vyskytuje pouze v nevelké oblasti kolem řeky Ohře, na Moravě se vyskytuje v Podyjí a Bílých Karpatech.

 
Celý příspěvek

Zmije obecná (Vipera berus)

6. 11. 2013

img_9052.jpgZmije obecná je jediný had v České republice, který je jedovatý. U mnoha lidí způsobuje obavy její uštknutí. Zmije ve většině případů neuštkne (nevypustí jed) ale pouze kousne. Nejedná se o nijak agresivního hada, který by útočil na člověka, ke kousnutí většinou dojde při neopatrnosti, kdy na zmiji šlápneme, či sáheme.

 
Celý příspěvek

Užovka hladká (Coronella austriaca)

14. 4. 2012

img_9128.jpg

Většina lidí ji nezná, ale je to druhá nejrozšířenější užovka žijící v Čechách. Často je zaměňována se zmijí a proto je také zabíjena.

 
Celý příspěvek

Užovka obojková (Natrix natrix)

7. 2. 2012

wlf.jpgNejběžnější užovka, která se zdržuje v okolí vody. Díky svým charakteristickým žlutým měsíčkům za hlavou ji bezpečně pozná každý.

 
Celý příspěvek

Užovka podplamatá (Natrix tessellata)

7. 2. 2012

img_9622.jpg

Rybožravá užovka, která se vyskytuje podél velkých řek, Pražská Troja patří k místům, kde tuto nádhernou užovku můžete spatřit i bez velkého úsilí.

 
Celý příspěvek