Jdi na obsah Jdi na menu

Rosnička bělopruhá (Hyla cinerea)

9. 1. 2013

img_5101.jpg

Tato až 6 cm velká žabka obývá jichových USA až po jižní Texas. Sdržuje se především v husté vegetaci, či ve stromech. Zbarvení této rosničky se mění podle její nálady, teploty a kondice. Můžeme ji spatřit ve světle zelená, žlutozelené až tmavohnědé barvě s bílou linkou, která se táhne od hlavy.Pohlaví rozeznáme u samečků podle složeného tmavého rezonančního vaku na hrdle. Konce prstů jsou rozšířené a umožňují obratné šplhání. 

Pro chov páru se doporučuje terárium o velikost 60X60x80 centimetrů. Jako substrát se používá rašelina s živým mechem. Jako dekoraci můžeme přidat dubové listí. Terárium by mělo být hustě osázené živými rostlinami. Jako úkryty je vhodné umístit duté kmeny. V teráriu by neměla chybět nádrž s vodou, která by měla být neustále čistá. Rosničky jsou velmi žravé a pozřou cokoliv, co se jim hýbe před očima, tedy: cvrčky, moučné červy, žížaly, pavouky, mouchy.

Teplota pro chov rosniček by se měla pohybovat v rozmezí 23-27°C s mírným nočním poklesem. Vlhkost kolem 80%, vhodné je dobré větrání. Osvětlení terária volte takové, aby se dařilo především rostlinám v něm pěstovaným, v případě že vám vegetace zaroste terárium, budou se mít dobře i vaše rosničky. 

 

Náhledy fotografií ze složky Rosnička bělopruhá (Hyla cinerea)